Son Yazılar

 • Tenis Dersi

  İzmirde bire bir özel ders yada grup dersleri.İstediğiniz hızlı ve kolay öğrenme yada daha güvenilir teknik öğrenmekse bizimle iletişime geçebilirsiniz.Basit kolay anlatım h...

 • SAHTE HOCA SAHTE WEB SİTESİ ÖNEMLİ

  İnternette yüzme kursu arıyorsunuz birde bakıyorsunuz karşınıza 10 a yakın yüzme kursu var bunlardan bazıları reklamda bile olabiliyorlar peki hangisine güveneceksiniz?ve hangisine i...

 • Grup seansları

  Grup Dersleri yapmıyoruz.!Havuz yüzme dersi için kullanılmaktadır. Bilgilendirme; bir co...

 • İzmir İçin Hava Durumu

  İzmir için hava durumu

  Sağlıklı Yaşam İçin Yüzme

  Yüzme yapan bir insan diğer insanlardan daha sağlıklı bir yapıya sahiptir. Güneş, su ve havanın insan vücuduna etkisi; vücut direncini arttırır ve dış etkilere karşı kuvvetli ve sağlıklı olmasını sağlar.

  Form tutmak ve estetik bir vücuda sahip olmak isteyenler için yüzme ayrı bir önem taşır. yüzme sırasında nefesin bir müddet tutulması zorunluluğunun kişinin nefesini açtığı, bu durumun ise vücudun bütün organlarının etkin hale geçmesini sağladığını belirtilmektedir.

  Yüzme vücuda bir orantı, simetri kazındırır. Bu estetik açıdan büyük önem taşır. Yüzmenin sağlı sollu simetrik olarak yapılması gereken hareketlerden oluştuğu için vücut gelişimi açısından mühimdir. Buna akciğer kapasitesinin gelişmesi de eklendiği vakit, form tutmak isteyenler için yüzme olabildiğince tercih edilir bir branştır.

  Uzmanlar yüzmenin vücudun hem yağ dokusunu yakıp enerjiye çevirdiğini, hem de kişiyi estetik yapıya sahip hale getirdiğini vurgulamaktadırlar.

  Sporcu olmayan, sıradan bir hayata sahip kişi için günde 1.5 - 2 saat olmak üzere haftada 2-3 kez yapılacak antrenmanların yeterli geleceği, ancak uzman gözetiminde yüzülmesi halinde, gelişmenin daha erken ortaya çıkacağı söylenmektedir.

  Yüzme, estetik açıdan bilhassa bayanlar için önemli kazanımları da beraberinde getirmektedir. yüzme göğüslerin dikleşmesini ve diriliğini temin eder. omzu yüzme sırasında yukarı kadar kaldırıyorsunuz, böylece göğüs dokuları da gelişmiş oluyor. bilhassa sarkık göğüslü kadınların, göğüslerini dik hale getirmeleri için yüzmenin önemi büyüktür.

  Yüzme bir terapidir, çünkü kırık-çıkık bir kol veya bacağı tedavi etmek için kullanılabilir, postürel bozuklukları düzeltmek için yardımcı olabilir

  Yüzme, kişiyi gribal enfeksiyonlardan da korur.İzmirde yüzme kurslarına gidipte isteğiniz sonuçları alamadıysanız doğru yerdesiniz.lütfen irtibata geçiniz.   

  Diğer Yazılar

  Yüzme çeşitleri
  Çocuklara Yüzme Öğretmenin Önemi
  Yüzme teknikleri
  Grup seansları
  SAHTE HOCA SAHTE WEB SİTESİ ÖNEMLİ
  Tenis Dersi