Son Yazılar

 • Tenis Dersi

  İzmirde bire bir özel ders yada grup dersleri.İstediğiniz hızlı ve kolay öğrenme yada daha güvenilir teknik öğrenmekse bizimle iletişime geçebilirsiniz.Basit kolay anlatım h...

 • SAHTE HOCA SAHTE WEB SİTESİ ÖNEMLİ

  İnternette yüzme kursu arıyorsunuz birde bakıyorsunuz karşınıza 10 a yakın yüzme kursu var bunlardan bazıları reklamda bile olabiliyorlar peki hangisine güveneceksiniz?ve hangisine i...

 • Grup seansları

  Grup Dersleri yapmıyoruz.!Havuz yüzme dersi için kullanılmaktadır. Bilgilendirme; bir co...

 • İzmir İçin Hava Durumu

  İzmir için hava durumu

  Tenis

   TENİS İÇİN LÜTFEN  BU NUMARADAN BİLGİ ALINIZ   TEL : 0 545 514 61 75        

   

  Tenis derslerimiz birebir özel veya en fazla iki kişiyle yarı özel dersler şeklinde yapılmaktadır. Tüm kaslarınız ve beyniniz koordineli şekilde çalışır. Bireysel spor olduğu için sakatlanma riskiniz neredeyse sıfır olan bir spordur. Özellikle iyi bir ısınma evresi geçirmek kaydıyla. Tenis oynayarak stresinizi atabilir sporun verdiği rahatlamayı yakalarsınız Yaşam tarzınız ve tutkunuz olur.
  İzmir Hatay,Karabağlar basın sitesindeki ve Bornova ağaçlı yoldaki ve size ait tenis kortlarında tenis dersleri veriyoruz.

                                                                 

                                                             TENİS ÖZEL VE GRUP DERSLERİMİZ BAŞLAMIŞTIR.


   
  Eğer gerçekten tenisi seviyor ve  öğrenmek istiyorsanız grup dersleriyle ilerlemeniz çok zaman alıcaktır. Çünkü 10 kişilik grup içinde vuruş hakkınız 10 turda 1 olacaktır bu da sizde sıkılma ve isteksizlik duygusu uyandırabilir veya vazgeçebilirsiniz. Ama özel dersle geçireceğiniz zamandan hem keyif hem de haz alıp oynama isteğiniz daha fazla artacaktır. Tenis sporunun tek adresiyiz..


   

  TENİS NASIL OYNANIR: Tenis iki kişi arasında (tekler) veya iki kişilik iki grup arasında (çiftler) olarak oynanır.
  İlk önce vuruş şekillerini öğrenelim. Teniste ana vuruşlar; 

  BACKHAND VURUŞ: Sağ elle oynayan oyuncuların vücutlarını sol tarafında sol elini kullanan oyuncuların ise topa vücutlarının sağ tarafında iken yaptıkları vuruştur. Türkçe el arkası diye adlandırılır.         

  ÇİFT EL BACKHAND VURUŞ: Birçok usta oyuncular bu vuruşu tercih ederler. İki elle olan vuruş şeklidir.
   
  FOREHAND VURUŞ: Sağ elini kullananların vücutlarının sağ tarafında, sol elini kullanan oyuncuların ise topa vücutlarının sol tarafında vurmalarıdır. Türkçesi el önü diye adlandırılır ve iki önemli vuruştan biridir.