Son Yazılar

 • Tenis Dersi

  İzmirde bire bir özel ders yada grup dersleri.İstediğiniz hızlı ve kolay öğrenme yada daha güvenilir teknik öğrenmekse bizimle iletişime geçebilirsiniz.Basit kolay anlatım h...

 • SAHTE HOCA SAHTE WEB SİTESİ ÖNEMLİ

  İnternette yüzme kursu arıyorsunuz birde bakıyorsunuz karşınıza 10 a yakın yüzme kursu var bunlardan bazıları reklamda bile olabiliyorlar peki hangisine güveneceksiniz?ve hangisine i...

 • Grup seansları

  Grup Dersleri yapmıyoruz.!Havuz yüzme dersi için kullanılmaktadır. Bilgilendirme; bir co...

 • İzmir İçin Hava Durumu

  İzmir için hava durumu

  Çocuklara Yüzme Öğretmenin Önemi

  Çocuğunuzun gelecekte başarılı olması için bugünden çalışmaya başlaması gerekiyor. Yüzme, Türkiye’de eğitim ve kültür seviyesinin en yüksek olduğu spor dallarından biridir. Bu yüzden küçük yaşta yüzmeye başlaması gerekmektedir.

  Çocukların hareket etme ihtiyacının giderilmesi çok önemlidir.Bir çok kişi çocuğunun hareketli olduğundan, olur olmaz davranışlarda bulunduğundan, gereksiz yaramazlıklarından, camı çerçeveyi indirmelerinden söz eder durur. Bu durum çocukların kontrol edemediği, içlerinden gelen bir gereksinimdir.Tıpkı yemeden, içmeden, uyumadan duramadıkları gibi. Bu hareketlilik büyükler tarafından hep olumsuz yönde karşılanır.Bu olumsuzluğu olumluya çevirmenin en güzel yolu çocuğunuzun yüzme sporuna başlamasıdır.Çünkü bu sporda hareketli olmak başarılı olmada en büyük avantajdır.Yani bu zamana kadar şikayet ettiğiniz aşırı hareketllilik, çocuğunuzun başarılı bir yüzücü olmasında en büyük adımdır.Zaten bir kez başarılı olma duygusu tadan bir kişi bir daha asla o duygudan vazgeçemez.Başarı çocukta alışkanlığa dönüşür.

  Antrenmanlarda çok efor harcayarak enerjisinin büyük bölümünü harcayan çocuğun evde yaramazlık yapmaya dermanı kalmaz. Böylelikle yüzme sporuna başlamış bir çocuğun enerjisi boşu boşuna çar çur olmaktan kurtulur ve aynı zamanda hareketli olmanın avantajını üzerinde hissederek sosyal ruhlu bir birey halini alır.Aynı şekilde içine kapalı çocukların, sosyal ruhlarını kazanması, kendilerine olan güvenin ve özsaygılarının artması için yüzme önemlidir.. Çünkü yüzme sporunda tüm öğrencilere eşit ilgi gösterilir.Bütün sporcularla birebir ilgilenilir.

   

  Diğer Yazılar

  Yüzme çeşitleri
  Sağlıklı Yaşam İçin Yüzme
  Yüzme teknikleri
  Grup seansları
  SAHTE HOCA SAHTE WEB SİTESİ ÖNEMLİ
  Tenis Dersi