NEDEN ÖZEL YÜZME DERSİ OLMALI ?

1-PARA KAYBI 2-ZAMAN KAYBI 3-SEVİYE FARKI 4-ÖZEL İLGİ 5- DAHA FAZLA BİLGİ 6-ÖZGÜVEN KAYBI YAŞAMAYIN

 Ders kaybı yaşamayın dersleriniz bizde 1 yıl boyunca saklı kalır

Eğer fobi düzeyinde değilseniz elbette sizde diğer insanlar gibi yüzmeyi öğrenebilirsiniz. Fobiniz veya korku seviyeniz en üst seviyede ise yapmanız gereken kesinlikle psikolojik yardımın yanında bizden alacağınız; bireylerde uygulamaya çalıştığımız bilişsel terapiyle (düşünce değiştirmeyle) sonuçlara ulaşmaya çalışmaktayız. Fobinizi veya en üst seviyedeki su korkunuzda yetersiz kaldığımızı düşünürsek nerden nasıl destek almanız konusunda sizi yönlendirip yardım almanıza yardım ediyoruz. Hayat kurtarmaya yönelik tek spor olan yüzme bu özelliğinden dolayı diğer sporlardan ayrılmaktadır. Üç tarafı denizlerle çevrili ülkemizde hele izmirdeyseniz muhakkak sıkılmadan,utanmadan uzun süreli doğru şekilde yüzmeyi öğrenmeliyiz. Trafik kazalarından sonra en çok boğulma ve su kazaları yaşanan ülkemizde güvenliğimizi alıp doğru yüzme stillerini öğrenmeliyiz. Sporun temel dayanaklarından  kararlı olmak,istek,sabır,idman,devamlılık olduğu sürece başarınız gelicektir.

 

1-) Para Kaybı : Grup derslerinin gününe ve saatlerine uymak zorundasınız kaçırdığınız dersin telafisi ve tekrarı yok.Grup dersleri yaklaşık 180 tl ve 200 tl arasında olup 10 kişinin içinde  ilk ay öğrenemediğinizi düşünürsek  2 ci ay veya 3 ay devam etmek zorunda kalabilirsiniz.


2-) Zaman Kaybı: Herşeyden önce 10 kişilik bir grupta eğitimin kalitesi düşücektir. Gruba katılan bir öğrenci 1 saatte aldığı özel ilgi 60 dakika/10kişi=Sadece 6 dakikadır.Geriye kalan 54 dakika boyunca havuz kenarına oturup sıranın kendisine gelmesini bekler. Oturarak veya bekleyerek yüzme öğrenemezsiniz.


3-) Seviye Farkı: Grupta her öğrencinin seviyesi farkılıdır. Her öğrencinin seviyesine göre dersi işlemek gerçekten çok zordur.Bir ay önce başlayanla yeni başlayan arasında zaman farkı vardır. Zaman fakından oluşan seviye farkını her iki kursiyerde uygulanamaz grup içinde kişiye özel ders işlenmelidir.Özellikle yetişkin bireylerde.Yani seviyenize göre yüzme drilleriyle çalışmalısınız. Yüzme eğitimi bireyin yetenek,becerisi,koordinasyonu ve anatomik yapısı göz önüne alınarak yüzme dirilleri uygulanmalı ve bireye özgü ders işlenmelidir. Ders bilgisi,becerisi,kabileyeti,yorgunluğu yetişebiliyor olmak ve özellikle deneyim ve tecrübesinin çok çok iyi olması gerekir. Diğer faktörler performansını etkileyebilir.

4-) Özel ilgi: En önemli konulardan biri özel ilgiyi grupta bulamassınız.Özellikle su korkusu ve panik olanlarla bilişsel terapiyle birlikte konuşma terapisi yapılamaz. Zaman ve para kaybı yaşamadan; dolu dolu yüzebiliriz. 

 

                                        

 

                            Hiltonda aldığınız özel yüzme derslerinde ücretsiz otopark  ( ücretsiz otopark 3 saatle sınırlıdır.)

  

Diğer Hizmetlerimiz

Çocuklarda grup dersi özel vip 4 kişi
ÖZEL YÜZME DERSİ - KURSU
TENİS DERSİ
Gezi - Tur
YETİŞKİNLERE GRUP DERSİ
DENİZDE ÖZEL YÜZME DERSİ
İŞ BAŞVURU YÜZME ve TENİS ANTRENÖRLERİ
BEBEKLER İÇİN YÜZME DERSLERİMİZ
BAYAN HOCADAN BAYANLARA YÜZME DERSLERİ
Yaz Kampı Programımız
OTİZM YÜZME ve BEDENSEL ENGELLİ YÜZME DERSLERİ
PERFORMANS SPORCULARI İÇİN YÜZME
ANA OKULLARINA YÜZME KURSU
YÜZEREK ZAYIFLAMA
YÜZMEDE KANDIRILMAYIN
3 YAŞ YÜZME DERSLERİ
SİTEMİZE REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
PEKİŞTİRME DERSLERİ
ÖMER HOCAYLA YÜZME DERSİ
ÇEŞMEDE YÜZME DERSİ
ÇEŞME BODRUMDA YÜZME DERSLERİ
SAHTE WEB SİTELERİ
Bornova'da Yüzme dersleri
ÇOK ACİL YÜZME DERSİ
İNCIRALTI WNYDAM OTELDE YÜZME DERSİ
12 AY BOYUNCA YÜZME